ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

05.11.2014 р.

Справа N 804/15634/13-а

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого, судді - Проценко О. А., суддів: Дурасової Ю. В. Туркіної Л. П., за участю секретаря судового засідання - Комар Н. В., розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.03.2014 р. у справі N 804/15634/13-а за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Британська міжнародна школа - Дніпро" про стягнення заборгованості, встановив:

Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області заявлено адміністративний позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Іноземними інвестиціями "Британська міжнародна школа - Дніпро" про стягнення заборгованості.

Під час розгляду справи у суді першої інстанції відповідачем заявлено клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення іншої судової справи (справи N 804/15143/13-а за адміністративним позовом ТОВ "Британська міжнародна школа - Дніпро" до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкової вимоги від 14.08.2013 р. N 29-13).

Ухвалою від 06.03.2014 р. Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив клопотання відповідача з посиланням на п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд першої інстанції зупинив провадження у справі N 804/15634/13-а до набрання законної сили постановою у справі N 804/15143/13-а.

Не погодившись з вказаною ухвалою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дане судове рішення та повернути справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Позивач посилається на порушення судом норм процесуального права, зазначає, що податковий орган звернувся до суду з вимогою про стягнення податкового боргу платника, що виник у зв'язку з несплатою сум узгоджених грошових зобов'язань, що були визначені платником податків самостійно в податковій декларації та в силу норм чинного законодавства не можуть бути оскаржені платником.

Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів зазначає наступне.

За приписами п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України, на яку посилається суд першої інстанції, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням у іншій справі.

За приписами ст. 195 КАС України судове рішення має бути законним та обґрунтованим. При цьому, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Проте ухвала від 06.03.2014 р. не містить обґрунтування висновків суду, а матеріали справи не містять доказів оскарження в судовому порядку Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Британська міжнародна школа - Дніпро" податкової вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська від 14.08.2013 р. N 29-13.

За встановлених обставин апеляційну скаргу слід задовольнити, ухвалу суду від 10.12.2013 р. - скасувати, справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Керуючись статями 195, 196, 199, 204, 205, 206 КАС України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд ухвалив:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.03.2014 р. у справі N 804/15634/13-а задовольнити.

Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.03.2014 р. у справі N 804/15634/13-а скасувати.

Справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст. 254 КАС України та оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому розгляду справи.

 

Головуючий

О. А. Проценко

Суддя

Ю. В. Дурасова

Суддя

Л. П. Туркіна


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.