ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 01.11.2016 р. N 838

Про виконання в області Указу Президента України від 18 березня 2015 року N 150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції"

На виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року N 150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції" (зі змінами) органами соціального захисту населення, охорони здоров'я області забезпечено впровадження його положень щодо соціального захисту, медичного обслуговування учасників АТО та членів їх сімей.

Станом на 06 жовтня 2016 року в області нараховується 98 загиблих (померлих) учасників АТО. На теперішній час на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 185 осіб, які отримали статус члена сім'ї загиблого (померлого) учасника АТО.

В області в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 4319 учасників бойових дій, 46 інвалідів війни та 5 учасників війни, які отримали ці статуси за участь в АТО.

За рахунок коштів обласного бюджету матеріальну допомогу на лікування отримали 6 учасників АТО на суму 8,5 тис. грн.

Додатково в області до 25-ї річниці незалежності України за рахунок коштів місцевих бюджетів надано фінансову допомогу 409 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО на суму 224,5 тис. грн.

Згідно із Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" виплачено разову грошову допомогу до 05 травня 27,0 тис. ветеранам війни на загальну суму 20,8 млн грн. У тому числі разову грошову допомогу до 05 травня отримали 3513 учасників АТО та 147 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО.

У 2016 році з обласного бюджету профінансовано громадську організацію "Товариство воїнів-учасників АТО на Сході України" на суму 182,835 тис. грн та Херсонську обласну організацію інвалідів та ветеранів прикордонної служби, учасників антитерористичних операцій "Кордон" - 22,346 тис. грн.

На 01 вересня 2016 року на квартирному обліку перебуває 111 учасників бойових дій та 3 інваліди війни III групи і 1 інвалід війни II групи, з числа учасників антитерористичної операції.

За 9 місяців поточного року розподілено 46 санаторно-курортних путівок для учасників антитерористичної операції, придбаних за рахунок коштів державного бюджету.

В області потребують психологічної реабілітації 183 учасники АТО, з них станом на 01 жовтня 2016 року вже пройшли реабілітацію 90 осіб в 13 реабілітаційних установах України.

На сьогодні центрами соціальних служб для сім'ї дітей та молоді здійснено оцінку потреб 1575 сімей, в яких 1125 дітей, з них 1478 сімей демобілізованих учасників АТО, 49 - загиблих та 48 сімей, члени яких знаходяться в зоні бойових дій.

З обласного бюджету виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн 88 членам сімей загиблих військовослужбовців, у тому числі сім'ям учасників добровольчих формувань та нацгвардійців, які загинули при виконанні обов'язків з охорони громадського порядку внаслідок неправомірних дій під час мітингу біля будівлі Верховної Ради України. У 2014 році здійснено таку виплату 30 сім'ям, у 2015 році - 43 сім'ям, у 2016 році - 15 сім'ям.

За кошти державного бюджету забезпечено житлом 10 родин військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО, використано 4,052 млн грн з державного бюджету.

У 2016 році виявлено 6 родин загиблих в АТО військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, у Бериславському, Генічеському, Каланчацькому, Новотроїцькому районах, м. Херсон та м. Каховка.

Запроваджено роботу телефону "гарячої лінії" для надання консультативних послуг учасникам антитерористичних дій та членам їх родин.

Значна увага закладами охорони здоров'я приділяється питанням медичного обслуговування демобілізованих. В області запроваджено обов'язкове медичне обстеження стану здоров'я демобілізованих учасників антитерористичної операції.

Головним закладом для стаціонарної допомоги вказаній категорії осіб визначено комунальний заклад Херсонської обласної ради "Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни".

Протягом 2016 року охоплено комплексними медичними оглядами 1977 демобілізованих учасників АТО.

Станом на 01 жовтня 2016 року в лікувально-профілактичних закладах області обстежено 872 особи, які повернулися із зони АТО (на загальну суму витрат 48,65 тис. грн).

Лікування отримали 746 осіб (на загальну суму витрат 537,4 тис. грн).

На 01 жовтня 2016 року медико-соціальною експертною комісією оглянуто 62 учасники антитерористичної операції, які отримали поранення. Визнано інвалідами 32 особи, з них: I Б групи - 1 особа, II групи - 5 учасників антитерористичної операції, III групи - 26 осіб.

Одним із пріоритетних напрямів роботи органів земельних ресурсів області є забезпечення земельними ділянками військовослужбовців - учасників антитерористичної операції та членів родин військовослужбовців, які загинули у ході її проведення.

Згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з початку проведення антитерористичної операції до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (далі - Головне управління) учасниками АТО подані клопотання на отримання у власність 1505 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. За результатами їх розгляду дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок надані на 1360 земельних ділянок на загальну площу 2000,29 га.

У власність учасникам АТО передано 333 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства загальною площею 475,89 га.

До органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій даною категорією заявників подані клопотання на отримання у власність 2094 земельних ділянок у межах населених пунктів. За результатами їх розгляду по 1143 - прийняті рішення (розпорядження) про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок загальною площею 165,06 га.

При цьому, по м. Херсон залишаються не задоволені ще понад 700 клопотань учасників АТО на отримання у власність земельних ділянок для житлового будівництва. Відповідні земельні ділянки для задоволення цих клопотань міською радою не визначені.

Для забезпечення подальшої реалізації прав учасниками АТО на отримання у власність земельних ділянок в області на сьогодні зарезервовано та залишаються вільними 4,1 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності та 924 га земель в межах населених пунктів. З цієї площі Головним управлінням тільки з початку 2016 року зарезервовано близько 2,0 тис. га.

На даний час центрами зайнятості області проводиться відповідна робота щодо забезпечення працевлаштування демобілізованих військовослужбовців: здійснюється пошук підходящої роботи, проводяться зустрічі з роботодавцями та презентація кандидатів на вакантні посади.

Станом на 01 жовтня 2016 року в центрах зайнятості області проведено 101 спеціалізований інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО, в яких взяли участь 1168 осіб.

З 01 січня 2015 року по 30 вересня 2016 року до центрів зайнятості області звернулися 1490 демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції. 1416 особам даної категорії було надано статус безробітного, 1366 - призначено допомогу по безробіттю. 149 осіб проходили професійне навчання за кошти фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Працевлаштовано 360 демобілізованих учасників АТО. Залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 218 безробітних відповідної категорії.

З січня 2015 року по 30 вересня 2016 року в рамках проекту "Шериф" підібрано 203 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 196 - працевлаштовані.

83 безробітних отримали одноразову допомогу по безробіттю для провадження підприємницької діяльності.

Враховуючи зазначене, з метою вжиття невідкладних заходів, спрямованих на поліпшення роботи з реалізації в області вимог Указу Президента України від 18 березня 2015 року N 150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції" (зі змінами), забезпечення соціального захисту демобілізованих із зони АТО військовослужбовців, керуючись статтею 6, пунктом 10 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Генічеській, Каховській районним державним адміністраціям рекомендувати Новокаховському, Херсонському міськвиконкомам забезпечити організацію робіт по розробці детальних планів території, визначених органами Держгеокадастру в області, для передачі у власність військовослужбовцям - учасникам антитерористичної операції земельних ділянок для ведення садівництва.

2. Районним державним адміністраціям рекомендувати міськвиконкомам міст обласного значення:

2.1. Забезпечувати обстеження соціально-побутових умов членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції для надання їм належних пільг та допомог, а також для з'ясування потреби в поліпшенні житлових умов та сприяння у постановці на квартирний облік.

2.2. Проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо соціально-професійної адаптації демобілізованих учасників АТО шляхом публікацій та виступів через засоби масової інформації, забезпечення роботи "гарячих" телефонних ліній.

2.3. До 01 листопада 2016 року надати Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації уточнені плани заходів щодо соціальної та професійної адаптації учасників АТО на 2016 рік з визначенням обсягів їх фінансування.

2.4. Надавати особам, які брали участь у проведенні АТО допомогу у вирішенні соціально-побутових проблем, забезпеченні технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, направляти на психологічну реабілітацію.

2.5. Вжити заходів щодо забезпечення житлом сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО, та які перебувають на квартирному обліку.

2.6. Забезпечити освоєння коштів державного бюджету для проведення своєчасної та у повному обсязі професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

2.7. Передбачити у відповідних місцевих програмах економічного, соціального та культурного розвитку на 2016 рік та I квартал 2017 року виділення додаткового фінансового ресурсу для надання безкоштовної медичної допомоги військовослужбовцям, які дислокуються на території області та повернулися із зони проведення антитерористичної операції.

2.8. Забезпечити закладами охорони здоров'я продовження безоплатного медичного обстеження для учасників АТО (загальні аналізи: крові, сечі, крові на цукор, електрокардіограма, флюорографія, ультразвукове обстеження органів черевної порожнини, обстеження на гепатити, СНІД, огляд фахівців: терапевта, дерматолога, психотерапевта (психіатра) та їх медико-психологічну реабілітацію.

2.9. Забезпечити неухильне виконання завдань, визначених цим розпорядженням, та за результатами про їх виконання щокварталу до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформувати Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації для узагальнення.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Січову В. І.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.