ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26.12.2016 р. N 1002

Про стан виконання плану заходів з реалізації Концепції розвитку азово-чорноморського морського узбережжя Херсонської області на 2016 рік

З метою реалізації положень Схеми планування території Херсонської області, затвердженої рішенням обласної ради від 08 серпня 2014 року N 1070, в частині створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток азово-чорноморського морського узбережжя на території області та забезпечення раціонального використання земель рекреаційного призначення, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30 грудня 2015 року N 816 (Розпорядження N 816) затверджено план заходів з реалізації Концепції розвитку азово-чорноморського морського узбережжя Херсонської області на 2016 рік.

Вказаним планом заходів (Розпорядження N 816) визначено три основні напрямки дій:

перший - проведення громадських слухань для врахування інтересів громадськості в проектах детальних планів території земельних ділянок під будівництво об'єктів рекреаційно-оздоровчого призначення на узбережжі Чорного моря в адміністративних межах Голопристанського району та затвердження детальних планів території. Відповідальні виконавці: Голопристанська районна державна адміністрація, управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації;

другий - підготовка необхідної документації та забезпечення проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок, на які розроблено детальні плани території. Відповідальні виконавці: Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, юридичне управління апарату обласної державної адміністрації;

третій - встановлення прибережних захисних смуг за межами населених пунктів на території Голопристанського, Генічеського та Скадовського районів. Відповідальні виконавці: Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Голопристанська, Генічеська та Скадовська районні державні адміністрації.

Відповідно до плану заходів з реалізації Концепції розвитку азово-чорноморського морського узбережжя Херсонської області на 2015 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24 червня 2015 року N 377 (Розпорядження N 377), протягом липня - грудня 2015 року управлінням містобудування та архітектури обласної державної адміністрації було забезпечено розроблення проектів детальних планів території земельних ділянок під будівництво об'єктів рекреаційно-оздоровчого призначення на узбережжі Чорного моря в адміністративних межах Скадовського та Голопристанського районів.

У жовтні 2015 року в Скадовському районі проведено громадські слухання та розпорядженням голови Скадовської районної державної адміністрації від 06 листопада 2015 року N 448 затверджено проекти детальних планів території 8 земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів на території Скадовської міської ради Скадовського району, для розміщення об'єктів рекреаційно-оздоровчого призначення.

Згідно з планом заходів з реалізації Концепції розвитку азово-чорноморського морського узбережжя Херсонської області на 2016 рік (Розпорядження N 816) у Голопристанському районі 12 січня 2016 року відбулися громадські слухання, за результатами яких розпорядженням голови Голопристанської районної державної адміністрації від 03 лютого 2016 року N 32 затверджено детальні плани 3 земельних ділянок, розташованих на території Круглоозерської сільської ради Голопристанського району, для розміщення об'єктів рекреаційно-оздоровчого призначення.

Розроблення та затвердження детальних планів території забезпечило можливість подальшої підготовки і проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок для розміщення об'єктів рекреаційно-оздоровчого призначення з урахуванням вимог частини третьої статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI).

Конкурсною комісією виконавцем земельних торгів з продажу прав оренди 3-х земельних ділянок на території Скадовської міської ради обрано ТБ "Аграрна Біржа", решти земельних ділянок на території Скадовської міської ради та Голопристанського району - ПП "Сокіл".

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20 жовтня 2015 року N 618 приватному підприємству "Сокіл" надано дозвіл на розробку технічної документації про нормативну грошову оцінку 2-х земельних ділянок на території Скадовської міської ради.

Для забезпечення реалізації заходів із встановлення прибережних захисних смуг за межами населених пунктів на території Голопристанського, Генічеського та Скадовського районів Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації було визначено завдання щодо включення відповідних робіт до плану першочергових природоохоронних заходів для фінансування з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища. Проте в поточному році не було передбачено фінансування на заходи із встановлення прибережних захисних смуг.

Відсутність встановлених відповідно до вимог чинного законодавства прибережних захисних смуг сприяє нераціональному використанню прибережних територій, що негативно впливає на розвиток азово-чорноморського морського узбережжя області.

З метою забезпечення сталого розвитку азово-чорноморського морського узбережжя на території області, раціонального використання та регулювання забудови прибережних територій, відповідно до статей 2 (Закон N 3038-VI), 13 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI), статті 60 Земельного кодексу України, керуючись статтями 2, 6, пунктами 2, 7 частини першої статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Управлінню містобудування та архітектури обласної державної адміністрації:

1.1. До 30 січня 2017 року забезпечити підготовку та подання до обласної ради необхідних документів для затвердження проекту містобудівної документації "Схема планування території узбережжя Чорного та Азовського морів в межах Херсонської області".

1.2. Після затвердження в установленому порядку проекту містобудівної документації забезпечити її надання в електронному вигляді Генічеській, Голопристанській, Каланчацькій, Скадовській та Чаплинській районним державним адміністраціям, а також відповідним структурним підрозділам обласної державної адміністрації та територіальним органам центральних органів виконавчої влади.

2. Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації:

2.1. Організувати та забезпечити розроблення протягом 2017 року проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги Чорного моря в адміністративних межах Лазурненської селищної ради Скадовського району.

2.2. Тримати на постійному контролі питання підготовки та проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок морського узбережжя в межах Голопристанського та Скадовського районів, на які розроблено детальні плани території.

3. Рекомендувати Головному управлінню Держгеокадастру у Херсонській області сприяти розробленню проектів землеустрою щодо встановлення прибережних захисних смуг, а також визначеним виконавцям земельних торгів у розробленні технічної документації та підготовці лотів до продажу на земельних торгах права оренди земельних ділянок.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Адамчика О. О.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.