КОБЕЛЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

21.08.2015 р.

N 532/1437/15-ц,

N 2-о/532/67/2015

Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Рожкової Н. М., з участю секретаря Колінько О. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Кобеляцького районного управління юстиції у Полтавської області, про встановлення факту смерті, встановив:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою, в якій зазначає, що його батько ОСОБА_2 та він з сім'єю проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1. Після окупації даної території, де проходили військові дії, вони переїхали в м. Кобеляки Полтавської області, як переселенці, та проживають по даний час. 05.02.2015 року заявник з дружиною та батьком поїхали в окуповану територію для того, щоб подивитися, в якому стані знаходиться квартира батька, де залишилися проживали декілька днів. Через похилий вік та хворобу, 11.02.2015 року ОСОБА_2 помер. Про даний випадок було повідомлено по телефону у відділ міліції та медичний заклад. Захоронили батька на місцевому кладовищі. Відділом ДРАЦС РС Кіровського міського управляння юстиції у Донецькій області йому видано свідоцтво про смерть ОСОБА_2. При звернені до відділу Пенсійного фонду Кобеляцького району з питанням зняття з обліку по виплаті пенсії в зв'язку зі смертю батька та видачі допомоги на поховання йому було відмовлено, оскільки свідоцтво про смерть, видане Кіровським ДРАЦС Донецької області. не дійсне, тому що ця територія є окупованою і знаходиться в зоні АТО. Також було відмовлено у видачі свідоцтва про смерть відділом ДРАЦС Кобеляцького РУЮ Полтавської області. Просить встановити смерть батька ОСОБА_2, оскільки це необхідно йому для вирішення питання щодо спадкування.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_2 підтримав свої вимоги.

Представник відділу ДРАЦС Кобеляцького РУЮ у Полтавській області в судовому засіданні пояснив, що свідоцтво про смерть ОСОБА_2 видане ВДРАЦС Кіровського МУЮ у Донецькій області. Оскільки Кіровськ знаходиться на тимчасово неконтрольованій території, видане свідоцтво про смерть є недійсним на території України. Проти задовлення заяви не заперечує.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши заявника, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості державної реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

Згідно свідоцтва про смерть серії І-НО N 828772. виданого ВДРАЦС РС Кіровського МУЮ у Донецькій області, ОСОБА_2 помер 11 лютого 2015 року у віці 81 років в місті Кіровське Донецької області Україна (а. с. 9).

Згідно копії свідоцтва про народження заявника, вбачається, що його батьком записаний ОСОБА_2 (а. с. 6-7, 11).

Згідно довідки про причини смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер 11 лютого 2015 року. Причина смерті хронічна серцево-судинна недостатність (а. с. 13).

РС ВДРАЦС Кобеляцького РУЮ відмовив заявнику в реєстрації смерті його батька, оскільки смерть сталася не неконтрольованій Україною території і реєстрація смерті не проведена в установленому законом порядку (а. с. 5).

Таким чином, коли факт смерті 11.02.2015 року в м. Кіровське Донецької області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, за вказаних обставин, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, однак неможлива його реєстрація органом державної реєстрації актів цивільного стану, то даний факт підлягає встановленню в судовому порядку, враховуючи, що його встановлення має для заявника юридичне значення.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213 - 215, 218, 234 - 235, 256 - 259 ЦПК України, суд вирішив:

Встановити факт смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який помер 11 лютого 2015 року у віці 81 років внаслідок хронічної серцево-судинної недостатності, атеросклеротичної хвороби серця в АДРЕСА_1, Україна, на тимчасово неконтрольованій Україною території.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів після його проголошення.

 

Суддя:

 


Copyright © 2006-2018 epicentre.com.ua. All rights reserved.