НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

від 20 квітня 2017 року N 601

Про внесення змін до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

I. За результатами моніторингу Національної ради контенту іноземної програми "Multimania TV", яку рішенням Національної ради від 24.09.2008 N 1647 було включено до Переліку іноземних програм, які відповідають вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та українського законодавства, як таку, що має юрисдикцію Латвії, було зафіксовано розміщення комерційної реклами, що є порушенням вимог частини дев'ятої статті 13 Закону України "Про рекламу" (Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, у разі якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію держав - членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, забороняється).

У зв'язку з тим, що на сайті телеканалу "Multimania TV" відсутня будь-яка інформація про те, що телеканал має відношення до Латвії (навпаки, розміщуються тільки російські дозвільні документи, зокрема свідоцтво про реєстрацію та ліцензія Роскомнадзора), Національна рада звернулася до Національної ради з питань електронних медіа Латвійської Республіки за роз'ясненням ситуації з європейською юрисдикцією телеканалу "Multimania TV".

У листі-відповіді від латвійського регулятора (вх. N 24/108 від 24.03.2017) зазначено, що 01.12.2016 ліцензію ТОВ "VOXELL BALTIC" (Латвія) на мовлення для програми "Multimania" було анульовано.

II. До Національної ради надійшли звернення SIA "SEA TV", Latvia (вх. N 19/8 від 01.03.2017), ТОВ "Поверхность-Інвест", м. Київ (вх. N 16/1416 від 14.03.2017), ТОВ "Контент Юкрейн", м. Київ (вх. N 16/1392 від 14.03.2017), з пропозицією визнати зміст іноземних програм таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та чинного законодавства України. За результатами аналізу документів і програмного наповнення встановлено, що:

- програма "Sea TV" транслюється обсягом 24 години на добу, мова програми - англійська, російська. Жанр програми - розважальний (програми на морську тематику). Назва телемовника SIA "SEA TV". У програмі відсутні порнографічні передачі, фільми, демонстрування яких заборонено на території України. Реклама у програмах телеканалу відсутня. Авторизація - Латвійська Республіка (NEPLP, National Electronic Media Council), ліцензія N АА-112/1 від 21.07.2016. Ліцензія універсальна - супутник, кабель, інтернет. Статус мовника - приватний мовник. Доставка на територію України - IP протокол. Реалізація права на відповідь через: SIA "SEA TV", Dzirnavu street 93-3, Riga, LV-1011, Latvia;

- програма "Fight Channel World HD" транслюється обсягом 24 години на добу, мова програми - англійська. Жанр програми - спортивний. Назва телемовника FIGHT CHANNEL d.o.o. У програмі відсутні порнографічні передачі, фільми, демонстрування яких заборонено на території України. Реклама у програмах телеканалу відсутня. Авторизація - Хорватія. Ліцензія на телевізійне мовлення (VEM, Electronic Media of the Republic of Croatia). Ліцензія універсальна - супутник, кабель, інтернет. Статус мовника - приватний мовник. Параметри супутникової трансляції Eutelsat 16 гр. (Франція), частота 11 554 MHz, символьна швидкість 30 МСимв/с, поляризація горизонтальна;

- програма "Tele 5" транслюється обсягом 24 години на добу, мова програми - польська. Жанр програми - розважальний, фільмопоказ. Назва телемовника POLSAT ITALIA S.R.L. У програмі присутні фільми еротичного та сексуального змісту, проте вони транслюються після 22 години. У програмі використовується система інформаційних позначок Польщі. Фільмів, демонстрування яких заборонено на території України, під час моніторингу не зафіксовано. Реклама у програмах телеканалу відсутня. Авторизація - Італія, ліцензія на телевізійне мовлення 581/06/CONS від 21.09.2006 року AGCOM. Ліцензія універсальна - супутник, кабель, інтернет. Статус мовника - приватний мовник.

Розглянувши вищевказану інформацію, звернення від компаній SIA "SEA TV", Latvia, ТОВ "Поверхность - Інвест", м. Київ, ТОВ "Контент Юкрейн", м. Київ, керуючись Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 N 129-VII (Звернення N 129-VIII) щодо визнання Російської Федерації державою-агресором, частиною дев'ятою статті 13 Закону України "Про рекламу", частиною другою статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та статтями 15, 17, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада вирішила:

1. Внести до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, такі зміни:

- вилучити іноземну програму "Multimania TV";

- додати іноземні програми "Sea TV", "Fight Channel World HD", "Tele 5" згідно з додатком.

2. Виконання цього рішення покласти на управління представників Національної ради, управління контролю та аналізу телерадіомовлення, управління ліцензування, юридичне управління, відділ зв'язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради Ю. Артеменка.

 

Перший заступник
голови Національної ради

О. Герасим'юк

Відповідальний секретар

О. Ільяшенко

 

Додаток
до рішення Національної ради
20.04.2017 N 601

Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

N з/п

Програма (канал)

Країна, яка видала ліцензію (дозвільні документи на мовлення)

Мова програм

Направлення програми (жанр)

Статус країни - правовласника*

Юрисдикція технічних засобів мовлення

1

"Sea TV"

Латвійська Республіка

англійська, російська

розважальний

1,2

1,2

2

"Fight Channel World HD"

Республіка Хорватія

англійська

спортивний

1,2

1,2

3

"Tele 5"

Республіка Італія

польська

розважальний

1,2

1,2


Примітки:

* Статус країни-правовласника програми:

1 - член Європейського Союзу;

2 - ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення

 

Начальник управління контролю
та аналізу телерадіомовлення

Р. Кіфлюк


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.