ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

02.10.2014 р.

 N 826/15068/14

Суддя окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О. А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лір" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 2588,13 грн., встановив:

До окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лір" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 2588,13 грн.

Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 4 частини 1 статті 1832 КАС України передбачено, що суд розглядає в порядку скороченого провадження справи щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Пунктом 7 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд повертає позовну заяву позивачу, якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, подано суб'єктом владних повноважень до закінчення строку, передбаченого частиною п'ятою статті 99 цього Кодексу.

Згідно з ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на підставі вимоги про сплату боргу N Ю-0057 від 01.08.2014 року, яка є формою рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якої заявник просить стягнути кошти. При цьому, з матеріалів справи вбачається, що вказана вимога направлена на адресу відповідача (ТОВ "Лір") рекомендованим поштовим відправленням, яке не вручено йому із незалежних від УПФУ причин та повернута відправнику 09.09.2014 року. Вказана інформація також підтверджується і відомостями з офіційного сайту УДППЗ "Укрпошта" в розділі "відстеження поштових відправлень".

У взаємозв'язку з вищенаведеним суд зазначає, що позивач звернувся із даною позовної заявою шляхом її подання до канцелярії суду 30.09.2014 року, тобто позивач звернувся до суду із даною позовною заявою до закінчення місячного строку, а відтак передчасно.

Відтак, в даному випадку заявник передчасно звернувся до суду у зв'язку з чим та на підставі п. 7 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст. 106, п. 7 ч. 3 ст. 108, ст. 99, ст. 183-1, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ухвалив:

1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва повернути позивачу.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

5. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя

О. А. Кармазін


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.