МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЛИСТ

від 31.07.2017 р. N 16/1-2002

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України
Департаменту регулювання публічних закупівель

Про надання інформації

У Департаменті інформаційних технологій у межах компетенції опрацьовано лист Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку щодо надання інформації про функціонування відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним та які можуть містити інформацію про відсутність не знятої або не погашеної у судовому порядку судимості за злочини, вчинені з корисливих мотивів.

Повідомляємо, що Порядок доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України затверджено наказом МВС від 29.11.2016 N 1256 (Порядок N 1256), зареєстрованим у Міністерстві юстиції 10 січня 2017 року за N 22/29890. Зокрема, пунктом 6 розділу I цього Порядку (Порядок N 1256) визначено перелік суб'єктів, які мають право на запит та отримання відомостей з персонально-довідкового обліку:

1) державні органи, які здійснюють правоохоронні функції;

2) суди всіх рівнів;

3) органи державної влади та їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування у зв'язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством;

4) фізичні особи.

Відповідно до вимог розділу V Порядку (Порядок N 1256) запит фізичної особи може подаватися в письмовій або електронній формі. Запит в електронній формі подається за умови ідентифікації фізичної особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, що відповідає вимогам законодавства України, через офіційний веб-сайт МВС та офіційні веб-сайти територіальних органів з надання сервісних послуг МВС.

На даний час Міністерством запроваджено можливість отримання відомостей стосовно наявності судимості в осіб - учасників процедур закупівлі та/або службової (посадової) особи учасника за запитом фізичної особи в електронній формі за умови її ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису через офіційний веб-сайт МВС (http://mvs.gov.ua/ua/pages/Dovidka_pro_nesudimist___katalog_poslng.htm).

Також з'явилася можливість перевірити легітимність виданих довідок про відсутність (наявність) судимості (https://wanted.mvs.gov.ua/test). Перевірка здійснюється шляхом введення даних про номер довідки та дату народження особи, якій надано довідку.

У подальшому заявник зможе замовити отримання такої довідки на адресу власної електронної пошти. Довідка буде завірена електронною цифровою печаткою єдиної інформаційної системи МВС.

Звертаємо увагу, що з лютого 2017 року функціонує та надає безоплатні послуги електронного цифрового підпису, зокрема суб'єктам господарської діяльності та фізичним особам, Акредитований центр сертифікації ключів МВС України (http://ca.mvs.gov.ua/).

 

Директор

В. А. Буржинський


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.