ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 13 березня 2017 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Лященко Н. П., суддів: Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., розглянувши питання про виправлення описки в постанові Верховного Суду України від 2 листопада 2016 року (Постанова N 6-1923цс15) у справі за позовом кредитної спілки "Інтер-Інвест" до ОСОБА_1, третя особа - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про стягнення заборгованості за кредитним договором шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 липня 2015 року, встановила:

У вересні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 липня 2015 року у вищезазначеній справі.

Постановою Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 2 листопада 2016 року (Постанова N 6-1923цс15) заяву ОСОБА_1 задоволено частково, ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 жовтня 2014 року та 28 липня 2015 року, рішення апеляційного суду Харківської області від 27 лютого 2014 року та ухвалу цього ж суду від 30 червня 2015 року, заочне рішення Золочівського районного суду Харківської області від 15 травня 2013 року скасовано в частині вирішення вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки, справу в цій частині направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

У мотивувальній частині постанови зазначено, що заява ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, у справі, яка переглядається, суди неправильно застосували норми статті 39 Закону України "Про іпотеку", що призвело до неправильного вирішення справи, а це відповідно до статті 3604 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) є підставою для скасування судових рішень у частині вирішення вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Однак на шостій сторінці в другому абзаці резолютивної частини вказаної постанови допущено технічну описку, а саме наприкінці речення зазначено "скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції" замість "скасувати в частині вирішення вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки, справу в цій частині направити на новий розгляд до суду першої інстанції".

Відповідно до статті 219 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.

Ураховуючи наведене, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України вважає за необхідне виправити допущену в постанові описку.

Керуючись статтею 219 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:

Виправити в постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 2 листопада 2016 року (Постанова N 6-1923цс15) на шостій сторінці в другому абзаці резолютивної частини описку та замість фрази наприкінці речення "скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції", вважати написаним "скасувати в частині вирішення вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки, справу в цій частині направити на новий розгляд до суду першої інстанції".

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

Н. П. Лященко

Судді:

В. І. Гуменюк

 

Я. М. Романюк

 

Л. І. Охрімчук


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.