ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

05.01.2017 р.

Справа N П/800/9/17

Суддя Вищого адміністративного суду України - Кобилянський М. Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання незаконним рішення "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року, встановив:

31 грудня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вищої ради юстиції, в якому просить визнати незаконним рішення "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року.

Матеріали адміністративної справи N П-395/10 свідчать, що у листопаді 2011 року ОСОБА_1 звертався до Вищого адміністративного суду України з позовом до Вищої ради юстиції, Верховної Ради України, в якому, зокрема, просив визнати незаконним рішення Вищої ради юстиції "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року та протиправними дії Вищої ради юстиції щодо прийняття зазначеного рішення.

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 26 листопада 2010 року було відкрито провадження в зазначеній адміністративній справі.

Ухвалою колегії суддів Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року в адміністративній справі N П-395/10 в задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду відмовлено; адміністративний позов ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання незаконним рішення Вищої ради юстиції "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року, а дії Вищої ради юстиції при її прийнятті - протиправними, залишено без розгляду (з підстави пропуску строку звернення до адміністративного суду, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України). Ця ухвала є остаточною та перегляду в апеляційному та касаційному порядку не підлягає.

Крім цього, матеріали адміністративних справ NN П/9991/340/11, П/9991/591/11, П/9991/885/11, П/9991/148/12, П/9991/190/12 свідчать, що ОСОБА_1 звертався до Вищого адміністративного суду України з аналогічними позовами.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили: постанова суду; ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі; ухвала про закриття провадження в адміністративній справі; ухвала про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду (крім випадків, коли така ухвала винесена до відкриття провадження в адміністративній справі).

Таким чином, позивач вже звертався до суду з позовом щодо оскарження рішення Вищої ради юстиції "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року, і за результатом його розгляду є така, що набрала законної сили ухвала про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Ця ухвала була постановлена після відкриття провадження в адміністративній справі.

Враховуючи викладене, у відкритті провадження в адміністративній справі. необхідно відмовити.

Керуючись пунктом 2 частини першої статті 109, статтею 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання незаконним рішення "Про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ОСОБА_1 з посади судді господарського суду Полтавської області за порушення присяги" від 21 червня 2010 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

 

Суддя

М. Г. Кобилянський


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.