ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.08.2017 р. N 1734/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Чи матиме право виробник підакцизних товарів застосовувати положення пп. 217.6 п. 217 Кодексу і зменшити суму акцизного податку до сплати для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, імпортовані іншою юридичною особою при її ввезені на територію України, за умови, що виробник підакцизних товарів та імпортер є окремими юридичними особами?

Згідно з п. 217.6 ст. 217 Кодексу для пального, при виробництві якого як сировину використано інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Відповідно до пункту 232.1 статті 232 Кодексу облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII).

Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII):

обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних (Наказ N 218) та розрахунках коригування (Наказ N 218), зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;

обсягів пального, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених коштів в бюджет в системі електронного адміністрування реалізації пального;

сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального;

обсягу залишку пального, на який платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні (Наказ N 218) та розрахунки коригування (Наказ N 218) в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Враховуючи зазначене, а також висновок наведений у попередній податковій консультації ДФС (від 27.06.2017 N 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК ( N 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)), положення п. 217.6 ст. 217 Кодексу може застосувати безпосередньо виробник нафтопродуктів, який в якості сировини використовує інші оподатковувані підакцизні товари, імпортовані іншою юридичною особою, лише у разі якщо придбана ним підакцизна сировина обліковуються у системі електронного адміністрування реалізації пального відповідно до ст. 232 Кодексу.


 
Copyright © 2006-2018 epicentre.com.ua. All rights reserved.