АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

16.12.2015 р.

Єдиний унікальний N 2/237/1755/13

Провадження N 22-ц/775/1271/2015

Суддя апеляційного суду Донецької області - Новосядла В. М., розглянув апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Мар'їнського районного суду Донецької області від 29 серпня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Галицинівської сільської ради про визнання права власності на споруду, 14 грудня 2015 року до апеляційного суду Донецької області надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Мар'їнського районного суду Донецької області від 29 серпня 2013 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Галицинівської сільської ради про визнання права власності на споруду.

Відповідно статті 296 ЦПК України апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Суд першої інстанції на наступний день після закінчення строку для подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду.

Однак, в порушення вимог частини 2 статті 296 ЦПК України до апеляційного суду надійшли лише матеріали апеляційної скарги з додатками без цивільної справи.

Вказані документи надійшли до апеляційного суду із Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.

На підставі Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (Закон N 1632-VII) і відповідно до розпорядження Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 06 квітня 2015 року, визначено територіальну підсудність справ, а саме: справи Мар'їнського районного суду Донецької області були передані за підсудністю Красноармійському міськрайонному суду Донецької області.

Із супровідного листа Красноармійського міськрайонного суду Донецької області вбачається, що станом на 07 грудня 2015 року зазначена справа до суду не надійшла.

Виходячи з наведеного, апеляційний суд вважає за необхідне повернути ОСОБА_1 апеляційну скаргу і роз'яснити наступне:

Статтею 402 ЦПК України визначено порядок відновлення втраченого судового провадження (розділ IX ЦПК України).

Згідно зі статтею 404 ЦПК України заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який ухвалив рішення по суті справи.

Відновлення втраченого судового провадження здійснюється місцевим судом, незалежно від того, на якій стадії розгляду (в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій) вона перебувала. Якщо необхідно здійснити апеляційний або касаційний розгляд справи, її матеріали після такого відновлення передаються місцевим судом відповідно до суду апеляційної або касаційної інстанцій.

Якщо місцевий суд знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, то відновлення втраченої справи здійснюється судом за територіальною підсудністю судових справ, визначеною згідно зі ст. 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Закон N 1207-VII) або відповідно до статей 1 (Закон N 1632-VII), 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (Закон N 1632-VII).

Таким чином, для апеляційного перегляду ухваленого у справі рішення відновлення втраченого судового провадження є обов'язковим.

Керуючись статтею 297 ЦПК України, Законом України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням АТО" від 12.08.2014 N 1632-VII (Закон N 1632-VII), суддя ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Мар'їнського районного суду Донецької області від 29 серпня 2013 року повернути ОСОБА_1.

Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з заявою про відновлення втраченого судового провадження та після вирішення цього питання звернутися з апеляційною скаргою до апеляційного суду Донецької області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

 

Суддя апеляційного
суду Донецької області

В. М. Новосядла


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.