АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

15.09.2015 р.

N 22-ц/775/1018/2015,

N 6-149/09

15 вересня 2015 року суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області - Мироненко І. П., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 серпня 2009 року по справі за поданням Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстицію про обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України, встановила:

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 серпня 2009 року подання Орджонікідзевського ВДВС Маріупольського МУЮ про обмеження боржника у праві виїзду за межі України задоволено. Тимчасово обмежено громадянина ОСОБА_1 право на виїзд за межі України.

Із вказаною ухвалою суду не погодилась ОСОБА_1 та подала до суду апеляційну скаргу.

Втім, апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою не може бути відкрито і справа підлягає поверненню до суду першої інстанції з таких підстав.

Згідно ч. 7 ст. 297 ЦПК України суддя-доповідач при надходженні неналежно оформленої справи повертає справу до суду першої інстанції, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції має усунути недоліки.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у п. 9 постанови N 12 від 24 жовтня 2008 року "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку", при вирішенні питання про повернення до суду першої інстанції справи, яка надійшла разом з апеляційною скаргою, для усунення недоліків у її оформленні апеляційні суди повинні враховувати, що перелік недоліків у оформленні справи, про які йдеться в частині сьомій статті 297 ЦПК як про підставу для повернення справи до суду першої інстанції з метою їх усунення, не є вичерпним.

Зі справи вбачається, що оригінали ухвали Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 серпня 2009 року та інші матеріали справи відсутні.

Згідно довідки N 6-149/09 від 14 вересня 2015 року, яка видана завідуючої архівом Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області А. А. Є., вбачається, що матеріали цивільної справи за N 6-149/09 знищені.

Таким чином, наведене свідчить про неналежне оформлення справи, тому апеляційне провадження по даній справі відкрити не можливо, справа підлягає поверненню до суду першої інстанції для виконання ст. 403 ЦПК України: відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі.

Керуючись ч. 7 ст. 297 ЦПК України, ухвалила:

Справу за поданням Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстицію про обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України, - повернути до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області і надати строк до 16 жовтня 2015 року для вирішення питання про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі.

 

Суддя

 


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.