ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22.09.2016 р. N 715

Про роботу Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області з питань профілактики заразних хвороб тварин та попередження ускладнення епізоотичної ситуації

Відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин по Херсонській області на 2016 рік, затвердженого заступником Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України 23 грудня 2015 року, ветеринарною службою області в поточному році здійснюється робота та контролюється обстановка по таких 78 позиціях:

- проведення діагностичних досліджень - 64;

- проведення щеплень та лікувально-профілактичних обробок - 10;

- проведення ветеринарно-санітарних робіт - 4.

За вісім місяців 2016 року службою ветеринарної медицини області проведено:

- 278902 діагностичні дослідження тварин та птиці, з них 269842 за бюджетні кошти;

- 15340687 щеплень та лікувально-профілактичних обробок, у тому числі 1093436 за бюджетні кошти;

- ветеринарно-санітарні заходи на 2265 тваринницьких об'єктах загальною площею 3732146 кв. м при плані 702 приміщення площею 84121 кв. м.

Через відсутність діагностикумів не виконано план досліджень по губчастоподібній енцефалопатії, скрепі, хламідіозах, лейкозу, лептоспірозу, туберкульозу, інфекційній анемії, парувальній немічі та сапу коней, високопатогенному грипу та Ньюкаслівській хворобі (приватний сектор).

У зв'язку з відсутністю в достатній кількості вакцин не виконано план по щепленнях та лікувально-профілактичних обробках тварин і птиці, а саме: сибірка великої та дрібної рогатої худоби і коней, Ньюкаслівська хвороба птиці, сказ собак та котів.

На території області обліковується 283 поховання тварин, які загинули від сибірки, з них 240 невідомих, що створює потенційну загрозу зараження невакцинованих тварин на пасовищах.

На даний час у районних лікарнях ветеринарної медицини області наявні залишки наступних біопрепаратів: туберкулін для ссавців - 10 тис. доз, антирабічна вакцина - 175 доз, вакцина проти сибірки - 5,4 тис. доз, вакцина проти класичної чуми свиней - 8,1 тис. доз, вакцина проти Ньюкаслівської хвороби - 121,18 тис. доз.

Відсутність вакцин та діагностикумів унеможливлює виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб по Херсонській області на 2016 рік та може призвести до різкого погіршення ситуації щодо інфекційних захворювань тварин та птиці, у тому числі зооантропонозних, зокрема таких як сибірка, туберкульоз, сказ і лептоспіроз.

Крім того, протягом 2016 року в області зареєстровано 22 неблагополучні пункти по сказу тварин, зокрема: безпритульних котів - 11, бродячих собак - 6, лисиць - 3 та єнотовидних собак - 2, в яких захворіло 25 тварин.

Під час проведення планових протиепізоотичних заходів виявлено 4 голови великої рогатої худоби, що реагує на туберкулін, та 151 хвору на лейкоз голову великої рогатої худоби. Фахівцями проводяться оздоровчі заходи, передбачені чинними інструкціями по боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Одним з найважливіших питань проведення планових протиепізоотичних заходів у поточному році є забезпеченість держветустанов області біологічними препаратами, яких вкрай недостатньо для охоплення наявного поголів'я тварин та птиці профілактичними дослідженнями і щепленнями.

Враховуючи викладене, з метою виконання в повному обсязі Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин по Херсонській області на 2016 рік, забезпечення стійкого епізоотичного благополуччя серед тваринництва області, відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину", керуючись статтею 6, пунктом 5 частини першої статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Головам районних державних адміністрацій рекомендувати Новокаховському та Херсонському міським головам:

1.1. Взяти під особистий контроль хід виконання на підпорядкованих територіях Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин по Херсонській області на 2016 рік.

1.2. Рекомендувати керівникам тваринницьких господарств усіх форм власності, селищним та сільським головам невідкладно вжити вичерпних заходів щодо виділення коштів на проведення протиепізоотичних заходів, зокрема на:

- забезпечення ветеринарної служби біологічними препаратами, транспортом та пально-мастильними матеріалами для проведення робіт, передбачених планами профілактичних та оздоровчих протиепізоотичних заходів;

- закупівлю дезінфекційного обладнання, мобільних установок для спалювання трупів домашніх та диких тварин, які загинули від заразних захворювань.

2. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Херсонській області:

2.1. Надавати власникам господарств усіх форм власності, а також селищним і сільським головам практичну, консультативно-методичну допомогу у вирішенні питань забезпечення засобами захисту тварин і спеціалізованим обладнанням.

2.2. Організувати та забезпечити належну діяльність:

- робочих груп у районних та міських управліннях Держпродспоживслужби в області з контролю і координації дій щодо недопущення занесення та поширення збудника африканської чуми свиней на підконтрольну територію;

- робочих груп для швидкого реагування у випадку надходження повідомлень про захворювання або загибель свиней з підозрою на африканську чуму.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Рищука Є. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.