ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

25.08.2015 р.

Справа N 806/3499/15

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Гурін Д. М., розглянувши позовну заяву Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, встановив:

19 серпня 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулась Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

Суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

З наведених норм вбачається, що для звернення до адміністративного суду Кодексом адміністративного судочинства України або іншими законами встановлюються строки. У даному випадку пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України встановлений строк раніше якого не допускається стягнення коштів платника податків, у тому числі шляхом звернення до суду.

Як вже було встановлено судом, із позовною заявою Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду 19 серпня 2015 року. До позовної заяви додана податкова вимога від 12 серпня 2015 року N 5985-25.

Таким чином, Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулася до суду із позовом про стягнення коштів платника податків з порушенням строку встановленого Податковим кодексом України та раніше строку визначеного частиною 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 7 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, подано суб'єктом владних повноважень до закінчення строку, передбаченого частиною п'ятою статті 99 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд повертає позовну заяву позивачу. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі наведеного та керуючись статтями 18, 99, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

Позовну заяву Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя

Д. М. Гурін


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.