ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.03.2018 р. N 9554/7/99-99-19-02-01-17

Митницям ДФС

Про надання інформації

Для використання в роботі надаємо інформацію щодо існуючого в Сполучених Штатах Америки порядку купівлі-продажу автомобілів, таких, що були у користуванні, в тому числі на аукціонах, реєстрації автомобілів на території США та їх експорту, отриману від Міністерства закордонних справ України.

Додаток: на 3 арк.

 

В. о. директора Департаменту
адміністрування митних платежів

І. М. Педосенко

 

Додаток

Щодо порядку продажу вживаних автомобілів в США

Порядок придбання-продажу автомобілів (нових та таких, що були у користуванні), їх реєстрація в США та експорт за межі країни регламентований федеральним законодавством та законодавством штатів.

Офіційні представники автовиробників можуть встановлювати внутрішні правила і обмеження експорту автомобілів в залежності від кількості придбаних авто та країни експортування.

З огляду на специфіку українського ринку транспортних засобів, якою є зростання імпорту автомобілів бувших у використанні, як зазначається у зверненні Державної фіскальної служби України, інформуємо, що у США загалом придбати автомобіль можливо наступними шляхами:

- у приватної особи;

- у компанії, яка використовувала авто для службових цілей;

- у фірмовому автосалоні;

- у сертифікованого місцевим автомобільним Департаментом дилера;

- на спеціалізованих аукціонах.

Пошук необхідного автомобіля забезпечується через автомобільні веб-сайти, найпопулярнішими з яких є: www.cars.com, www.truecar.com, www.carmax.com, www.autotrader.com, www.carfax.com, www.cars.com, www.craigslist.org, www.ebay.com тощо.

Перед придбанням більшість покупців вимагає наявність довідки про автомобіль (Vehicle history reports) під назвою CARFAX або AutoCheck.

Карфакс (Carfax, Inc.) вважається самим популярним та надійним комерційним веб-сервісом (carfax.com), який вже більше 30-ти років надає звіти про історію автомобілю для приватних осіб та підприємств США і Канади. На даний час Carfax, Inc. має базу даних більш ніж 14 мільярдів записів зібраних від 35 тисяч партнерів та джерел, включаючи міністерства, департаменти поліції, інші правоохоронні органи та державні організації, страхові компанії, майстерні по обслуговуванню та ремонту, автомобільні дилери і т. ін.

Другим лідером по збору інформації про автомобілі США та Канади є ресурс AutoCheck (www.autocheck.com), який більш активно співпрацює із аукціонними площадками, в той час, як Carfax, Inc. більше працює із автосервісами та страховими компаніями.

Відповідні бази даних мають в наявності історію про початок експлуатації автомобіля, його реєстрацію, технічне обслуговування, сервісні роботи, продаж, дорожньо-транспортні пригоди, перебування авто в зонах стихійного лиха та багато іншого. Як правило відповідні бази даних поповнюються щоденно. Однак, існують затримки до двох-трьох місяців, в результаті чого у покупця виникає ризик придбати автомобіль вже відремонтований після аварії, але інформація про яку ще не оприлюднена.

Після прийняття рішення про придбання конкретного автомобіля покупець має отримати від продавця документ (Title1), що підтверджує володіння автомобілем.


1 Приклади Title в різних штатах: https://www.factorywarrantylist.com/my-vehicle-title.html

Сертифіковані автодилери (фірмові автосалони, аукціонні центри) самостійно виписують покупцю Title, роблять запит до місцевого автомобільного Департаменту та протягом декількох хвилин роздруковують та видають тимчасові номерні знаки з терміном дії до одного місяця, із правом продовження ще на один місяць.

В разі придбання автомобілю у приватної особи, продавець може виписати покупцю Title власноруч, терміном дії 10 днів (в разі отримання його форми заздалегідь в автомобільному Департаменті2) або укласти договір, із яким продавець звертається до місцевого автомобільного Департаменту і отримує Title3 (та, в разі необхідності, тимчасові номерні знаки). Після оформлення Title, продавець знімає номерні знаки (які залишаються власністю продавця) та передає автомобіль разом із Title покупцю. Покупець не має права експлуатації придбаного авто до оформлення автомобільної страховки, яку покупець подає разом із Title до автомобільного Департаменту за місцем проживання для реєстрації та отримання постійних номерних знаків. При оформленні у автомобільному Департаменті покупець має сплатити податок на придбання автомобіля (в залежності від штату 7 - 10 % від вартості автомобілю). Зауважимо, що місцевий автомобільний Департамент може вимагати від покупця нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу. Як правило ця вимога виникає, якщо ціна автомобілю не відповідає ринковим цінам (з певних причин значно занижена).


2 Автомобільний Департамент штату Вірджинія (Virginia Department of motor Vehicles): https://www.dmv.virginia.gov/vehicles/#titling.asp

3 Аплікаційна форма для отримання Title у штаті Вірджінія: https://www.dmv.virginia.gov/webdoc/pdf/vsal7a.pdf

Аплікаційна форма для отримання Salvagetitle у штаті Вірджінія: https://www.dmv.virginia.gov/webdoc/pdf/vsa56.pdf

В деяких штатах США також вимагається отримання Salvagetitle, в якому зазначається, що автомобіль був пошкоджений, викрадений або повністю зруйнований в разі настання такого випадку, про що зазначається в довідках веб-сервісів CARFAX або AutoCheck.

У США діє система он-лайн аукціонів з продажу бувших у користуванні неушкоджених та аварійних автомобілів. Самими популярними аукціонними площадками є наступні:

- Система дилерських аукціонів "Manheim" (дочірня компанія підприємства Сох Enterprises). Це найбільша аукціонна система в США та світі. В неї входить 145 площадок, що розташовані по всій території США, а також у Європі, Азії та Австралії. В продажу близько 50 тисяч автомобілів щоденно. Дані аукціони є закритими. Доступ до цього аукціону мають дилери, які пройшли офіційну акредитацію (враховується фінансова спроможність дилера та інші фактори). Автомобілі на аукціон постачають виробники, страхові компанії, державні установи, корпорації тощо. Торгівля починається за цінами на 20 - 30 % нижчими від дилерських.

- "Insurance Auto Auctions, Inc." - один з найбільших американських аукціонів аварійних автомобілів. Близько 150 торгівельних площадок в США та Канаді. Враховуючи те, що автомобілі після аварій або інших пошкоджень, придбати авто можна із 30 - 70 % знижкою.

- Аукціон "Copart" - публічна компанія, яка продає близько мільйона транспортних засобів в рік, більшість яких є пошкодженими або аварійними. Компанія використовує близько 140 площадок в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Ірландії, Бразилії, Іспанії, ОАЕ та Індії.

Найбільшим роздрібним продавцем автомобілів в США є публічна компанія "CarMax" (головний офіс м. Річмонд, штат Вірджинія). Компанія використовує 173 локації з обслуговування та продажу автомобілів. Важливим сервісом компанії є безкоштовна для продавця попередня оцінка (Appraisal) автомобіля, яка є справедливою та актуальною десять днів після проведення оцінки.


Copyright © 2006-2018 epicentre.com.ua. All rights reserved.