ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.11.2018 р. N 40-701-(90-9)/7543-18

Щодо деяких питань розміщення тимчасових споруд та порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в межах повноважень повідомляє.

Абзацом другим частини другої статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI) визначено, що перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 406 "Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію" (Постанова N 406), затверджено визначений зазначеною вище нормою Закону (Закон N 3038-VI) перелік.

До цього переліку (пункт 7 (Постанова N 406)) віднесено розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI).

Частинами другою (Закон N 3038-VI), четвертою статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI) визначено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244 (Порядок N 244), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за N 1330/20068.

Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 N 553 (Постанова N 553) (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 5 Порядку (Постанова N 553) державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу (абзац перший пункту 6 Порядку (Постанова N 553)).

Відповідно до абзацу шостого пункту 12 Порядку (Постанова N 553), посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язані, зокрема, надсилати повідомлення про проведення планової перевірки суб'єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв'язку або вручати особисто під розписку керівнику суб'єкта містобудування чи його уповноваженій особі із зазначенням дати початку та дати закінчення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її початку.

Пункт 7 Порядку (Постанова N 553) передбачає, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, та визначає перелік підстав для її проведення.

 

Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України

В. Філончук


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.