ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 07.10.2019 р. N 353

Про хід підготовки закладів освіти області до нового 2019/20 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 N 988-р "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року (Розпорядження N 988-р), наказу Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 N 1021 "Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах" (План N 1021), розпорядження голови обласної державної адміністрації від 04.06.2019 N 204 "Про підготовку об'єктів господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року" в області проведено комплекс заходів з підготовки освітянської галузі до нового 2019/20 навчального року.

Здійснюється оптимізація мережі закладів загальної середньої освіти. За станом на 01.09.2019 ліквідовано 7 та реорганізовано з пониженням ступеня 6 закладів загальної середньої освіти.

Проведено усі необхідні заходи, які визначені нормативними документами для впровадження нового освітнього стандарту Нової української школи.

На 01.09.2019 згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування в області створено 65 опорних шкіл, з них - 45 в об'єднаних територіальних громадах. До складу опорних шкіл входить 74 філії. Триває робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази опорних шкіл.

З метою забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" придбано за кошти державної субвенції кабінети природничо-математичного циклу, меблі, дидактичне обладнання, комп'ютерну техніку, шкільні автобуси, облаштовано внутрішні санвузли, обладнано інклюзивно-ресурсні центри тощо. Всього на ці цілі використано 197456,7 тис грн.

На 01.09.2019 до нового 2019/20 навчального року підготовлені всі заклади освіти області.

У 2019 році на підготовку закладів освіти області з різних джерел фінансування залучено більше 240,0 млн грн. З державного фонду регіонального розвитку передбачено 112,5 млн грн. Близько 310,6 млн грн передбачено з місцевих бюджетів усіх рівнів. За кошти ДФРР виконуються роботи на 24 освітянських об'єктах, а саме проводиться реконструкція 5 дитячих садків, 1 закладу позашкільної освіти, термосанація 15 приміщень, добудова 3 приміщень закладів освіти.

Усього в області виконано ремонтних робіт на 202 освітянських об'єктах. У 56 закладах освіти проведена заміна віконних та дверних блоків на енергозберігаючі, у 18 - утеплені дахи та стіни, у 34 - відремонтовані покрівлі, у 26 - системи теплопостачання.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1012-р "Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році" (Розпорядження N 1012-р) Житомирській області виділені кошти в сумі 26340,5 тис. грн капітальних видатків на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти. За рахунок цих коштів в області будуть відновлені санвузли у 107 закладах загальної середньої освіти. До 01 вересня 2019 року відновлені внутрішні санвузли більш як у 20 закладах загальної середньої освіти.

Проведені поточні ремонти усіх навчальних та допоміжних приміщень закладів загальної середньої та дошкільної освіти, спальних корпусів гуртожитків шкіл-інтернатів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

З метою підготовки до опалювального сезону виконуються ремонтні роботи із заміною котельного та насосного обладнання, димових труб, вузлів обліку природного газу на 36 котельнях.

Розпочато заготівлю твердого палива для забезпечення безперебійної роботи котельного господарства закладів освіти області. Місцеві органи управління освітою проводять тендерні процедури на закупівлю дров та інших видів альтернативного палива для потреб закладів освіти до кінця цього року. На сьогодні загальна забезпеченість паливом становить 56 %.

Разом з тим, 8 % закладів загальної середньої освіти залишаються на пічному опаленні.

Установами та закладами освіти області проводиться робота щодо максимального охоплення дітей з особливими освітніми потребами інклюзивною освітою. У 2019/20 навчальному році в області функціонує 234 заклади загальної середньої освіти, в яких інклюзивно навчається 616 дітей з особливими освітніми потребами (у 2018/19 н. р. навчалося 400 дітей). Функціонує 4 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, в яких навчається 65 дітей з особливими освітніми потребами та у 58 закладах дошкільної освіти на інклюзивному навчанні перебуває 113 дітей відповідної категорії. Всього в області інклюзивно навчається 860 дітей з особливими освітніми потребами.

В області створено 29 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) та 1 ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти. ІРЦ за літній період цього року проведено 2336 комплексних оцінок розвитку дітей.

У 2019 році для області виділено цільову освітню субвенцію в розмірі 15963,2 тис. грн на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти. На потреби інклюзивно-ресурсних центрів надано державну підтримку у сумі 30182,0 тис. грн, ресурсних кімнат - 2258,7 тис. грн.

До області надійшли підручники для учнів. Усі підручники, що надійшли доставлені на місця.

Проведений аналіз свідчить, що значна частина спортивних майданчиків у навчальних закладах не відповідає технічним і санітарно-гігієнічним вимогам.

12 % закладів загальної середньої освіти залишаються необладнаними внутрішніми туалетами.

Існуюча мережа закладів дошкільної освіти області ще не повною мірою задовольняє потреби населення, особливо у Баранівському, Бердичівському, Брусилівському, Ємільчинському, Коростишівському, Малинському, Житомирському, Новоград-Волинському, Попільнянському, Романівському, районах та Швайківській, Брусилівській, Ємільчинській, Барашівській, Станишівській, Тетерівській, Городницькій, Чижівській, Чоповицькій, Потіївській, Оліївській, Горщиківській, Радомишльській, Коростишівській, Брониківській, Піщівській, Пулинській об'єднаних територіальних громадах.

Повільними темпами вирішуються питання щодо зменшення перевантаження груп дітьми міських дошкільних закладів. Нині в середньому по області на 100 місць припадає 113 дітей. Найбільше переповнені дошкільні заклади міст Житомира, Бердичева, Новограда-Волинського, Коростишева, Баранівки, Станишівської, Тетерівської, Високівської, Мартенівської, Дубрівської, Олевської ОТГ.

У зв'язку з оптимізацією мережі сільських загальноосвітніх навчальних закладів в окремих об'єднаних територіальних громадах відбувається закриття дитячих садків, що призводить до небажаних наслідків. Всього за три останніх роки закрито 28 дитячих садків.

У містах і районах області мають місце проблеми із забезпеченням якісного гарячого харчування учнів, приведення його у відповідність з затвердженими нормами.

З метою забезпечення стабільного функціонування освітянської галузі у новому 2019/20 навчальному році та на виконання рішення колегії облдержадміністрації від 30.09.2019:

1. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації, районним державним адміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам, сільським, селищним радам, об'єднаним територіальним громадам:

1) Забезпечити стабільне функціонування закладів освіти у новому 2019/20 навчальному році.

2) Забезпечити відповідно до потреб населення розвиток мережі закладів дошкільної освіти і груп у них. До кінця 2020 року ліквідувати черговість з влаштування дітей у ЗДО.

3) До 15 жовтня 2019 року забезпечити підготовку закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період.

4) У рамках завдань Нової української школи забезпечити створення нового освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти.

5) Здійснити заходи щодо придбання доступу закладів загальної середньої освіти до Інтернету.

6) Забезпечити до кінця 2020 року обладнання 100 % закладів загальної середньої освіти внутрішніми санвузлами або зовнішніми утепленими туалетами.

7) Забезпечити повне охоплення безкоштовним організованим перевезенням дітей сільської місцевості та гарячим харчуванням відповідно до норм усіх учнів пільгових категорій.

8) Привести у 2019/20 навчальному році спортивні майданчики усіх закладів дошкільної і загальної середньої освіти у відповідність з технічними і санітарно-гігієнічними нормами.

2. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам, ОТГ Інформувати про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації управління освіти і науки облдержадміністрації до 20 грудня 2019 року для подальшого узагальнення та інформування облдержадміністрації до 25 грудня 2019 року.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Лагуту Я. М.

 

Голова адміністрації

В. Бунечко


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.