ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

28.03.2018 р.

Справа N 280/185/16-ц

 

Провадження N 61-4982св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: головуючого - Луспеника Д. Д. (суддя-доповідач), суддів: Гулька Б. І., Синельникова Є. В., Хопти С. Ф., Черняк Ю. В., учасники справи: позивач - ОСОБА_1, відповідач - публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", представник відповідача - ОСОБА_2, відповідач - універсальне відділення N 381 акціонерного товариства "УкрСиббанк", треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, вирішуючи питання про виправлення описки, допущеної в постанові Верховного Суду від 28 лютого 2018 року прийнятої за результатами розгляду касаційної скарги публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", на заочне рішення Коростишівського районного суду Житомирської області у складі судді Щербаченко І. І. від 13 червня 2016 року та рішення апеляційного суду Житомирської області у складі колегії суддів: Талько О. Б., Миніч Т. І., Павицької Т. М., від 27 вересня 2016 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", універсального відділення N 381 акціонерного товариства "УкрСиббанк", треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання зобов'язань за договором про надання споживчого кредиту та заставу транспортного засобу припиненими встановив:

Заочним рішенням Коростишівського районного суду Житомирської області від 13 червня 2016 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано припиненими зобов'язання за договором про надання споживчого кредиту та заставу транспортного засобу від 14 серпня 2008 року між акціонерним комерційним інноваційним банком "УкрСиббанк", правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк"), та ОСОБА_6, спадкоємцями позичальника: ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Рішенням апеляційного суду Житомирської області від 27 вересня 2016 року апеляційну скаргу ПАТ "УкрСиббанк" задоволено частково. Заочне рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 13 червня 2016 року в частині визнання припиненими зобов'язань ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за договором про надання споживчого кредиту та заставу транспортного засобу скасовано, відмовлено у задоволенні цих позовних вимог.

У решті - рішення суду залишено без змін.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 28 лютого 2018 року касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", задоволено.

Заочне рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 13 червня 2016 року в нескасованій при апеляційному розгляді частині та рішення апеляційного суду Житомирської області від 27 вересня 2016 року скасовано.

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", про визнання зобов'язань ОСОБА_1 за договором про надання споживчого кредиту та заставу транспортного засобу припиненими відмовлено.

Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Під час технічного виготовлення даної постанови у її резолютивній частині допущено описку, а саме: помилково зазначено "Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", залишити без задоволення" замість "Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", задовольнити", оскільки з тексту судового рішення вбачається, що мотиви наведені щодо задоволення касаційної скарги ПАТ "УкрСиббанк".

Відповідно до частини першої статті 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвали описки чи арифметичні помилки.

Ураховуючи наведене, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вважає за необхідне виправити допущену в постанові описку.

Керуючись статтями 269, 409 ЦПК України, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду ухвалив:

Виправити у резолютивній частині постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 28 лютого 2018 року описку та замість "Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", залишити без задоволення" вважати написаним "Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", правонаступником якого є товариство з обмеженою відповідальністю "Українська факторингова компанія", задовольнити".

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

Д. Д. Луспеник

Судді:

Б. І. Гулько

 

Є. В. Синельников

 

С. Ф. Хопта

 

Ю. В. Черняк


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.