ОДЕСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 28.03.2018 р. N 191

Про заходи з підготовки пляжів міста Одеси до роботи в період курортного сезону 2018 року та забезпечення вільного доступу на їх територію

Відповідно до статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року N 301 (Наказ N 301), Правил устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, з метою забезпечення виконання норм чинного законодавства України у сфері охорони життя людей на водних об'єктах, забезпечення вільного доступу та підготовки пляжів міста Одеси до роботи в період курортного сезону 2018 року:

1. Створити спеціальну комісію з перевірки готовності пляжів міста Одеси до роботи у період курортного сезону 2018 року та затвердити її склад (додається).

2. Комісії здійснити перевірку готовності пляжів міста Одеси до курортного сезону 2018 року (з 01 травня до 01 жовтня 2018 року) на предмет виконання відповідальними за утримання пляжів особами комплексу підготовчих заходів, передбачених для відкриття та функціонування пляжів і місць масового відпочинку людей на водних об'єктах Правилами устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затвердженими рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, Правилами охорони життя людей на водних об'єктах України, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року N 301 (Наказ N 301), а також забезпечити у встановленому порядку розгляд документів, наданих для оформлення паспортів на відкриття і функціонування пляжів.

3. Комунальному підприємству "Узбережжя Одеси":

3.1. У термін до 01 травня 2018 року здійснити підготовку природних пляжів та вільних від оренди берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів до курортного сезону, забезпечивши їх належне устаткування, експлуатацію та прибирання відповідно до вимог, встановлених Правилами устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затвердженими рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, та Державними санітарними правилами утримання територій населених місць, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 березня 2011 року N 145, а також отримання паспортів на відкриття і функціонування відповідних пляжів.

3.2. У термін до 01 травня 2018 року узгодити з управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради схеми дислокацій вільних від оренди ділянок берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів.

3.3. У термін до 01 травня 2018 року визначити приміщення для розміщення медпунктів на відповідних територіях обслуговування.

3.4. Протягом курортного сезону 2018 року у встановленому порядку здійснювати утримання природних пляжів та вільних від оренди берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів.

3.5. Інформувати виконавчі органи Одеської міської ради відповідно до компетенції про виявлені під час здійснення підприємством своєї діяльності випадки самовільного будівництва або облаштування на території пляжів інших об'єктів, які заборонено розміщувати у відповідній зоні, самовільного ведення господарської діяльності та інших порушень законодавства на території пляжів м. Одеси.

4. Комунальній установі "Рятувально-водолазна служба Одеської міської ради":

4.1. Розробити схему дислокації баз-стоянок рятувальних плавзасобів і постів та узгодити її з департаментом муніципальної безпеки Одеської міської ради, департаментом екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради, управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради, а також усіма компетентними державними органами відповідно до чинного законодавства України.

4.2. У термін до 01 травня 2018 року обладнати і оснастити рятувальні станції та пости у встановлених місцях, обстежити та очистити акваторію морського дна в межах територій природних пляжів та вільних від оренди ділянок берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів.

4.3. Регулярно здійснювати пропаганду заходів безпеки і правил поведінки людей під час відпочинку на водних об'єктах, здорового способу життя, навчання з надання першої медичної допомоги і елементарних заходів порятунку людей на воді.

4.4. Протягом курортного сезону 2018 року забезпечити у зоні відповідальності рятувальних постів та баз-стоянок рятувальних плавзасобів комплексне обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування, пов'язане з рятуванням життя і охороною здоров'я людей на водних об'єктах міста Одеси.

5. Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради:

5.1. Забезпечити контроль за своєчасною підготовкою до курортного сезону 2018 року природних пляжів та вільних від оренди берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів, а також їх належним утриманням протягом всього курортного сезону 2018 року.

5.2. Здійснювати належний контроль за дотриманням природоохоронного законодавства на території всіх пляжів м. Одеси, невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення до відповідальності винних осіб.

5.3. Контролювати виконання орендарями берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів вимог щодо забезпечення для населення вільного і безкоштовного доступу до пляжної території, вільного проходу уздовж урізу води (не менше п'яти метрів), траверсів і бун, а також переходу між ділянками пляжів, якщо такі розташовані на території орендованої ділянки пляжу.

5.4. Вживати своєчасні заходи реагування на виявлені порушення Правил устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, випадки незаконного будівництва або облаштування на території пляжів інших об'єктів, які заборонено розміщувати у відповідній зоні, самовільного ведення господарської діяльності та інші порушення законодавства на території природних пляжів.

6. Управлінню інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради:

6.1. Вжити заходів щодо організації проведення вимірів площ орендованих ділянок пляжів, а також щодо врегулювання у встановленому законодавством порядку питання відновлення орендарями площі орендованої ділянки штучного пляжу - у випадках, якщо площа орендованої ділянки пляжу зменшилася внаслідок природних процесів переміщення матеріалу пляжу, або коригування орендної плати - у випадку збільшення площі орендованої ділянки пляжу внаслідок природних процесів.

6.2. Вжити заходів, спрямованих на узгодження орендарями схем дислокацій орендованих ними ділянок пляжів.

6.3. Протягом курортного сезону 2018 року забезпечити контроль за виконанням орендарями берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів Правил устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, дотриманням умов відповідних договорів оренди та підтриманням належного технічного стану переданих в оренду берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів.

6.4. Вживати своєчасних заходів реагування на виявлені порушення Правил устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, порушення умов договорів оренди берегозахисних споруд у вигляді штучних піщаних пляжів, випадки незаконного будівництва або облаштування на території пляжів інших об'єктів, які заборонено розміщувати у відповідній зоні, самовільного ведення господарської діяльності та інші порушення законодавства на території штучних пляжів.

7. Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради:

7.1. Відповідно до переліку пляжів, визначеного Правилами устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, затвердженими рішенням Одеської міської ради від 05 квітня 2007 року N 1133-V, подати перелік місць масового відпочинку людей на водних об'єктах міста Одеси на затвердження комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради.

7.2. До 01 квітня 2018 року подати Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та управлінню Укртрансбезпеки в Одеській області затверджений комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради перелік місць масового відпочинку людей на водних об'єктах міста Одеси.

7.3. До 01 травня 2018 року визначити місця для підводних занурень підводних плавців (підводників-аматорів, мисливців-аматорів) та узгодити їх з Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та відповідним органом охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України.

7.4. Протягом курортного сезону 2018 року здійснювати постійний контроль за виконанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, а також особами, які експлуатують водні об'єкти, розташовані на території міста Одеси, вимог Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року N 301 (Наказ N 301).

8. Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради забезпечити укомплектованість медичних пунктів на пляжах міста Одеси, які утримуються комунальним підприємством "Узбережжя Одеси", медичним персоналом та необхідними медикаментами, а також здійснювати контроль за їх роботою.

9. Департаменту інформації та зв'язків з громадськістю Одеської міської ради забезпечити висвітлення цього розпорядження в засобах масової інформації.

10. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Котляра А. І.

 

Одеський міський голова

Г. Труханов

 

Додаток
до розпорядження міського голови
28.03.2018 N 191

Склад
спеціальної комісії з перевірки готовності пляжів міста Одеси до роботи у період курортного сезону 2018 року

Котляр Андрій Іванович - голова спеціальної комісії, заступник міського голови;

Мирошниченко Геннадій Миколайович - заступник голови спеціальної комісії, начальник управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради;

Панченко Олександр Юрійович - заступник голови спеціальної комісії, в. о. заступника директора департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради;

Романчук Дмитро Олегович - секретар спеціальної комісії, заступник директора департаменту - начальник відділу екологічного контролю департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради.

Члени спеціальної комісії:

Кузнєцов Віктор Володимирович - директор департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради;

Кулієва Лада Тахирівна - начальник відділу по справах інвалідів департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

 

Т. в. о. керуючої справами

С. Бедрега


 
Copyright © 2006-2019 epicentre.com.ua. All rights reserved.